KONST / Litografier / Färglitografi 12779333
nr 1277 9333
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, "Bergkvara". Signerad, numrerad 37/3,10. Motivet: 30x56 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 30 september 2019
kl 18:31:55
100 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren